Ministarstvo inostranih poslova (MIP) BiH svim državljanima BiH koji su planirali da putuju u Kinu preporučuje da putovanje odgode, a državljanima BiH koji se trenutno nalaze u Kini da prate obavještenja kineskih zdravstvenih vlasti i Svjetske zdravstvene organizacije (SZO).
Savjetnik u Ministarstvu Nebojša Regoja kazao je da je Ambasada BiH u Pekingu u stalnom kontaktu s državljanima BiH u Kini u kojoj vlada epidemija koronavirusa.
– Naših državljana nema u regionu koji je ugrožen. Bilo je nekoliko, ali su napustili taj region prije izbijanja epidemije. U drugim dijelovima Kine za sada nema nikakvih prijavljenih problema, odnosno nema zahtjeva za posebnom pomoći – rekao je Regoje.
U preporuci Ministarstva navedeno je da se za građane BiH koji se nalaze u Kini, preporučuje strogo pridržavanje uobičajenih mjera smanjenja rizika od respiratornih bolesti.
IZVOR Kliks


