Cреда, јун 24, 2026

Američkoj vojsci naređeno da napusti sjever Sirije

Thumbnail

AGENCIJE
Svi pripadnici vojske SAD koja je stacionirana na sjeveru Sirije na napustiće tu zemlju nakon naređenja koje je stiglo direktno iz Vašingtona, kazali su zvaničnici SAD. 

Kako prenosi AFP, najmanje hiljadu američkih vojnika napustiće sjever Sirije momentalno, ostavljajući iza sebe samo manji kontingent od 150 vojnika na jugu te zemlje u bazi El-Tanf.

Ovo naređenje stiglo je  samo jedan dan nakon što je predsjednik Donald Tramp naredio evakuaciju.

„Samo izvršavamo ono što nam je naređeno“, kazali su zvaničnici iz Pentagona.

POVEZANE VIJESTI
spot_img

NAJČITANIJE VIJESTI