
Članovi Kulturno- umjetničkog društva „Una“ Novi Grad otputovali su jutros u Topolu gdje će učestvovati na manifestaciji „Oplenačka berba“ Sabor izvornog narodnog stvaralaštva.
Koreograf novogradskog KUD-a Siniša Jovanić rekao je da u Topolu putuju 42 člana koji će na manifestaciji nastupiti sutra i izvesti gusto pleteno kolo poznato kao Kozaračko.
Jovanić kaže da će KUD „Una“ u nedjelјu, 8. oktobra izvesti kolo šepica.
Manifestacija 60. „Oplenačka berba“ Sabor izvornog narodnog stvaralaštva održava se 6-8. oktobra.


