Недеља, јул 19, 2026

KK „Ada“ uspješan domaćin i osvajač tri medalje na Memorijalu „Jusuf Dizdarević – Jupa“

Na rijeci Uni danas je održan 4. Memorijal u kajaku „Jusuf Dizdarević – Jupa“, međunarodno sportsko takmičenje koje je okupilo oko 30 takmičara iz Bosne i Hercegovine, Srbije, Hrvatske, Slovenije i Sjeverne Makedonije.

Memorijal je još jednom potvrdio svoj međunarodni karakter, a takmičari su se nadmetali u svim uzrasnim kategorijama – od najmlađih do najstarijih, pruživši publici zanimljive i kvalitetne trke.

Odličan nastup zabilježili su članovi Kajakaškog kluba „Ada“ iz Novog Grada, koji su osvojili ukupno tri medalje.

U konkurenciji kadeta najuspješniji je bio Issa Halilović, koji je osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju. U seniorskoj konkurenciji Alen Ikonić osvojio je drugo mjesto, dok je Mirza Bedžetović zauzeo treće mjesto.

Rezultati domaćih takmičara još jednom su potvrdili kvalitet rada Kajakaškog kluba „Ada“, koji već godinama uspješno predstavlja Novi Grad na domaćim i međunarodnim takmičenjima.

Četvrto izdanje Memorijala „Jusuf Dizdarević – Jupa“ proteklo je u sportskoj atmosferi i duhu fair-playa, uz učešće takmičara iz pet zemalja regiona. Organizacija ovog događaja predstavlja značajan doprinos promociji kajakaškog sporta i sportsko-turističkih potencijala Novog Grada, uz očuvanje sjećanja na Jusufa Dizdarevića – Jupu, čije ime Memorijal s ponosom nosi.

POVEZANE VIJESTI
spot_img

NAJČITANIJE VIJESTI