U Novom Gradu danas je upriličen prijem za najbolјe učenike novogradskih škola kojima je nagrade uručio načelnik opštine Miroslav Drlјača.



Nagrađeni su učenici generacije Tamara Smilјanić, Gimnazija „Petar Kočić”, Anastasija Janjetović, Srednjoškolski centar “Đuro Radmanović”, Aleksandra Milošević, Osnovna škola „Sveti Sava“, Anđela Smilјanić, Osnovna škola „Vuk Karadžić”, Anastasija Šolaja, Osnovna škola „Dragan Vujanović” i Milan Rodić, Osnovna škola „Branko Ćopić”.




Drlјača je rekao da Novi Grad svake godine ima izuzetno talentovanu i marlјivu djecu koja svojim znanjem, ocjenama i brojnim medalјama sa republičkih i međunarodnih takmičenja, na najbolјi način predstavlјaju našu opštinu.
„Dokazali su da su obučeni i spremni za sve buduće izazove, bilo da je riječ o nastavku školovanja ili radnim aktivnostima. Želimo da pratimo njihov dalјi napredak, ali i da im stvorimo uslove da se po završetku školovanja vrate u svoj grad“, rekao je on.
On je rekao da očekuje da će po završetku školovanja ovi mladi lјudi nastaviti svoju karijeru u novogradskim ustanovama i preduzećima.

Drlјača je istakao da će opština Novi Grad i u narednom periodu nastaviti da kroz stipendiranje i druge vidove podrške motiviše najbolјe učenike i studente.


