MUP RS – Polaganjem svečane zakletve kadeta 26. i 27. klase Policijske akademije danas u Centru za obuku u Zalužanima, u redove Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske primlјena su 573 policijska službenika.
Ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske Želјko Budimir čestitao je kadetima i njihovim porodicama današnji svečani čin, poručivši da od pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova traži maksimalnu posvećenost, jer su zaduženi za bezbjednost svih naroda u Republici Srpskoj.

Predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić istakao je da policijska profesija podrazumijeva i vještinu i patriotizam, te da Vlada i Srpska vjeruju u pripadnike Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske, koji predstavlјaju sigurnost u ovim teškim vremenima.
Promociji klase prisustvovao je i direktor policije Siniša Kostrešević, kao i drugi rukovodioci u MUP-u, te brojni članovi porodica.
Policijska akademija Banjaluka osnovana je 1999. godine i do današnjeg dana odaškolovala je 27 klasa, odnosno 3.660 kadeta.
Izvor: MUP RS


