Dan primirja (engleski: Armistice Day) je naziv za praznik odnosno dan sjećanja kojim se 11. novembra u nizu država obilježava završetak Prvog svjetskog rata, preciznije primirje koje je 11. novembra 1918. Njemačka potpisala sa silama Antante i tako okončala neprijateljstva na Zapadnom frontu.
Dan primirja u Prvom svjetskom ratu je državni praznik u Republici Srbiji koji se obilježava 11. novembra. Ovaj datum podsjeća na dan kada su, 11. novembra 1918. godine u željezničkom vagonu u Kompijenu, Sile Antante potpisale primirje sa Njemačkom i time okončale Prvi svjetski rat.
Ovaj državni praznik se u Republici Srbiji proslavlјa od 2012. godine. Prije toga se obilježavao na prvim časovima u svim osnovnim i srednjim školama u Srbiji od 2005. godine.
Kao glavni motiv za amblem ovog praznika koristi se cvijet Natalijine ramonde, ugrožena vrsta u Srbiji. Ovaj cvijet je u botanici poznat i kao cvijet feniks. Osim ovog, u amblemu se pojavlјuje i motiv trake Albanske spomenice, koja se nalazi iznad cvijeta. Preporuka je da se ovaj amblem nosi na reveru u nedjelјi koja prethodi prazniku, kao i na sam dan praznika.
U do tada najstrašnijem sukobu koji je svijet vidio, prema podacima Konferencije mira u Parizu 1919, Srbija je izgubila 1.247.435 ljudi, odnosno 28 odsto cjelokupnog stanovništva koje je imala po popisu iz 1914. godine. Od tog broja poginulo je ili umrlo od rana i epidemije 402.435 vojnika.
U Prvom svjetskom ratu poginulo je najmanje deset miliona vojnika, a još toliko ljudi umrlo je od bolesti i gladi.


