Петак, јул 10, 2026

OŠ „Vuk Karadžić“: Obilježen Dan škole

U Osnovnoj školi „Vuk Karadžić“ u Novom Gradu danas je prigodnim programom obilјežen Dan škole.
Direktor Osnovne škole „Vuk Karadžić“ Tatjana Vujanović rekla je da su učenici vrijedno radili sa nastavnicima za današnju priredbu.


„Priredba je naša zahvalnost Vuku Karadžiću jer zahvalјujući njemu mi smo danas slobodan, kulturan i pismen evropski narod“, rekla je ona.
Vujanovićeva je navela da su danas uručene diplome učenicima koji su uradili najbolјe likovne i literarne radove o Vuku Karadžiću i za najlјepše ćirilično pismo.

Zamjenik načelnika opštine Bojan Lukač rekao je da je Dan škole prilika da učenici i nastavnici pokažu svoja postignuća.

„Vuk Karadžić je obavezao srpski narod i treba da čuvamo i njegujemo književni jezik koji nam je ostavio. Posao prosvjetnih radnika je plemenit, jer oni odgovorno pomažu mladim lјudima da izađu na pravi put, a u osnovnoj školi stiču znanje koje je temelј za nastavak školovanja i za budućnost“, rekao je on.

Lukač je dodao da će opština Novi Grad i u na rednom periodu nastaviti da unapređuje uslove u školskim ustanovama u Novom Gradu.

Nastavu u Osnovnoj školi „Vuk Karadžić“ pohađa 540 učenika.

Srpski jezički i pravopisni reformator Vuk Stefanović Karadžić, jedna od najznamenitijih ličnosti srpske kulture, tvorac novog pravopisa i književnog jezika, genijalni samouk koji je napravio odlučan preokret u srpskoj literaturi, koja je od njegovog vremena dobila izrazito nacionalno obilјežje rođen je 6. novembra 1787. godine.

Nagrađeni učenici:
Literarni radovi
Prva trijada

1.mjesto Inga Đurđević
2.mjesto Tamara Kenjalo
3.mjesto Kalina Vujanović
Druga trijada
1.mjesto Nađa Bereta
2.mjesto Marija Kovačević
3.mjesto Jovana Mačak
Treća trijada
1.mjesto Lazar Kovačević
2.mjesto Jelena Baltić
3.mjesto David Trninić

Likovni radovi
Prva trijada

1.mjesto Luka Knežević
2.mjesto Elena Vranešević
3.mjesto Nikolija Vuković
Druga trijada
1.mjesto Mihajlo Vojnović
2.mjesto Marija Kovačević
3.mjesto Marija Japundža
Treća trijada
1.mjesto Dunja Stupar
2.mjesto Nikolina Marin
3.mjesto Jelena Lazarević
Diplomu za najljepši ćirilični rukopis dobile su: Nataša Đurić i Ana Bereta.

POVEZANE VIJESTI
spot_img

NAJČITANIJE VIJESTI