
U Narodnoj biblioteci u Novom Gradu večeras je predstvalјeno djelo „Monodrame to smo mi“ autora Srećka Marčete .

Marčete je rekao da knjiga sadrži šest priča od kojih su četiri izvođene.
„Izvođene su monodrame „Aleksa u privatizaciji“, „E moj Ćane ko će sada da me bije“, „Svukud prođi u Bosnu dođi“, i „Pomozite da se udam“. Novi tekstovi su „Ako može druže predjedniče“ i Timotije Pantić“, rekao je Marčeta.
On je rekao da građani u monodrami prepoznaju situacije iz svakodnevice.
Gost književne večeri bio je glumac Želјko Kasap koji je rekao da sa Marčetom i teatrom Scena Novi Grad ima dugogodišnju saradnju.
„Govorio sam odlomke iz mondrame. Izabrao sam lik koji piše drugu predsjedniku“, kazao je Kasap.
„Ja sam sa pet godina prvi put ušao u biblioteku u našem gradu i svaki put mi je dolazak poseban događaj.Lijepo je kad se u rodnom gradu održavaju promocije knjiga“, kazao je Kasap.
Moderator na večerašnjoj književnoj večeri Irena Stanković rekla je da dio tekstova lektorisala.
„U svakom liku monodrama je slika društva u kojem živimo“, rekla je ona.


