
AGENCIJE
U Srpskoj nema potvrđenih novih slučaj virusa korona, rekao je ministar zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske Alen Šeranić.
Na UKC se nalazi šest osoba koji imaju pozitivnost i simptome , dobro se osjećaju i nisu životno ugroženi , i takođe nema pogoršavanja njihovog stanja.
Ostali, koji su pozitivni ali ne pokazuju simptome, nalaze se u kućnoj izolaciji
Tako da je ukupan broj pozitivinih je 18 u odnosu na jučerasnji dan kada su registrovana imamo tri nova slučaja. Ove tri osobe su iz Banja Luke.
Šeranić je rekao da se kontinuirano u toku dana prate osobe koje su pod nadzorom.
On takođe upozorava na smanjivanje socijalnih kontakata sa fokusom na osobe koje dolaze iz zemalja sa velikim brojem zaraženih.


