Недеља, јун 28, 2026

REDOVNO SE PRATI EPIDEMIOLOŠKA SITUACIJA

Direktor Doma zdravlja Novi Grad Zoran Rađenović kaže da se redovno prati epidemiološka situacija u vezi sa virusom korona te da je jedna osoba iz naše  opštine, nakon povratka iz Italije bila upućena na Infetološku kliniku u Banjaluci gdje je početkom ovog mjeseca utvrđeno da nije zaražen novim virusom korona već je  potvrđen virus gripa B.

Rađenović je rekao  da su u skladu sa preporukama Ministarstva zdravlja i Instituta za javno zdravstvo, epidemiolog Doma zdravlja i nekoliko doktora ove zdravstvene ustanove imali dodatne edukacije.

 „Redovno pratimo situaciju s obzirom da smo granično područje a i značajan broj naših sugrađana radi u Italiji. Preporuke su da se svi koji se vraćaju iz ugroženih područja jave u Dom zdravlja , mogu to uraditi i u telefonskom razgovoru. Biće popunjen upitnik i dobiće savjete“, rekao je on.

 Rađenović kaže da je veoma bitno da se svi građani koji su boravili u područjima gdje je proglašena epidemija virusa korona, poštuju preporuke zdravstvenih radnika.

POVEZANE VIJESTI
spot_img

NAJČITANIJE VIJESTI