Четвртак, јун 25, 2026

SUTRA U DVORU SJEDNICA O RADIOAKTIVNOM OTPADU

Резултат слика за dvor zgrada opštine  U Dvoru će sutra biti održana sjednica Opštinskog vijeća na kojoj će vijećnicima biti pružena prilika da se informišu o planovima odlaganja i skladištenja radioaktivnog otpada iz Nuklearne elektrane Krško na Trgovskoj gori.

Sjednica Opštinskog vijeća zakazana je na zahtjev hrvatskog Fonda za finansiranje razgradnje i zbrinjavanja radioaktivnog otpada i istrošenog nuklearnog goriva Nukelarne elektrane iz Krškog.

U pozivu za sjednicu je i navedeno da će predstavnici Fonda predstaviti Nacionalni program provođenja strategije zbrinjavanja radioaktivnog otpada, iskorištenih izvora i istrošenog nuklearnog goriva i upoznati prisutne sa planiranim aktivnostima uspostavljanja Centra za zbrinjavanje radioaktivnog otpada u ovoj opštini.

Nacionalnim programom, koji će sutra biti predstavljen u Dvoru, određena je kasarna Čerkezovac u toj opštini kao preferentna lokacija za izgradnju skladišta nisko i srednje radioaktivnog otpada.

 
 
POVEZANE VIJESTI
spot_img

NAJČITANIJE VIJESTI