Cреда, јун 24, 2026

CILJ POVEĆANJE STOPE ZAPOSLENOSTI

Povećanje stope zaposlenosti mladih na području opštine Novi Grad prvi je strateški cilj Omladinske politike za period 2019-2023. godine.
Predsjednik radne grupa koja je izradila dokument Saša Mirić  na javnoj raspravi je rekao da drugi cilj Omladinske politike podrazumijeva podsticanje aktivnog učešća mladih u lokalnim društvenim procesima.

„Treći cilj je podsticati i razvijati zdrave stilove života kod mladih, četvrti je podrška talentovanim mladim ljudima, a peti cilj je omogućiti uslove za kvalitetno slobodno vrijeme mladih“, rekao je Mirić.

Mirić je naveo da su za izradu dokumenta, između ostalog, u obzbir uzeti i podaci iz ankete koja je sprovedena u ovoj opštini.

„Smatramo da bi, uz budžetsku podršku, realizacijom ovih strateških ciljeva bilo poboljšan život mladih u Novom Gradu“, rekao je Mirić.

Omladinska politika ranije je razmatrana na sjednici lokalnog parlamenta.

POVEZANE VIJESTI
spot_img

NAJČITANIJE VIJESTI