
U organizaciji Karate kluba ’’Šesnaesta’’, juče je u Banjaluci održan 16. Internacionalni karate turnir ’’Banja Luka 2019’’, na kojem su učestvovali i takmičari Karate kluba “Rajko Crnobrnja – Gligo“ Novi Grad.
U konkurenciji oko 500 takmičara iz 29 klubova iz Republike Srpske, Federacije BiH, Slovenije i Austrije, Novljani su osvojili 11 medalja, četiri zlatne, tri srebrene i četiri bronzane.

Zlatne medalje osvojili su:
– Savo Abdulaj u katama pojedinačno, 13 godina,
– Nemanja Mihajlica u katama pojedinačno, 10 godina,
– Jovana Novaković u katama pojedinačno, 11 godina i
– Savo Abdulaj u borbama pojedinačno, 13 godina, – 45 kg.
Srebrene medalje osvojili su:
– Sara Kovačević u katama pojedinačno, 11 godina,
– Andrej Medić u borbama pojedinačno, 13 godina – 45 kg i
– Predrag Petić u borbama po jedinačno, kadeti + 70 kg.
Bronzane medalje osvojili su:
– Marija Grab u katama pojedinačno, 13 godina,
– Una Kenjalo u katama po jedinačno, juniorke
– Mladen Knežević u katama pojedinačno, juniori i
– Denis Šehović u borbama pojedinačno, 11 godina – 50 kg.


