
U Novom Gradu sutra počinje dvodnevni košarkaški turnir „Trofej Novog Grada“ koji organizuje Košarkaški klub „Sloboda 73“.
Predsjednik kluba Milan Božić kaže da se turnir održava peti put i postaje tradicija u ovoj opštini.
On kaže da i ove godine učestvuju poznati regionalni klubovi – „Partizan“ Beograd, „Helios“ Domžale, „Cedevita“ Zagreb, „Igokea“ Aleksandrovac, „Partizan“ Banjaluka i domaćin „Sloboda 73“.
Božić je naveo da je manifestacija pokrenuta radi popularizacije košarke i da je prerasla u međunarodni turnir.
On je rekao da su za sve učesnike obezbijeđene diplome, a za najuspješnije pehari.


