Redovna jesenja sistematska deratizacija počela je danas u Novom Gradu, potvrdio je opštinski zdravstveni inspektor Nenad Drljača koji obavlja nadzor poslova preduzeća „Eko- bel“.
On je naveo da će preduzeće Eko- bel ovaj posao u Novom Gradu obavljati do 20. septembra.
Drljača kaže da se deratizacija obavlja dva puta godišnje, proljećna i jesenja a ukoliko se ukaže potreba rade se i vanredne mjere deratizacije.
On kaže da su građani prethodno obaviješteni o provođenju mjera deratizacije.
Troškovi deratizacije opštinskih preduzeća i ustanova , škola , vjerskih i sakralnih objekata , zdravstvenih ustanova , javnih zelenih površina , deponija smeća, obala rijeka Une i Sane sa pritokama biće plaćeni iz opštinskog budžeta .
Usluge deratizacije državnih i privatnih preduzeća te domaćinstava plaćaju vlasnici ili korisnici.


