
Novoizgrađeni Hram Svetog Vasilija Ostroškog u naselju Jablanica u Novom Gradu biće osveštan 22. septembra.
Sveštenik Nemanja Vidić rekao je danas da su na Hramu završeni svi grubi radovi, te da je u toku uređenje okoline.
„Hram je izgrađen uz podršku opštine Novi Grad, vjernika i ljudi dobre volje. Naša želja je bila da se uključi što više ljudi pa makar i simbolično. I dalje pozivamo sve koji mogu da pomognu da se uključe“, rekao je Vidić.
On je naveo da je uz ovaj hram, koji je u okviru novog pravoslavnog groblja, izgrađen komunalni dio neophodan za dostojanstvenu sahranu upokojenih.
„Groblje je udaljeno oko četiri kilometra od gradskog područja i prilikom sahrana bilo je problema u saobraćaju, posebno u zimskom periodu“, naveo je Vidić.

On je dodao da je hram, čiji su temelji osveštani 29. aprila prošle godine, prvi u ovoj opštini posvećen Svetom Vasiliju Ostroškom.


