Уторак, јун 23, 2026

OSVEŠTANJE HRAMA SVETOG VASILIJA OSTROŠKOG 22. SEPTEMBRA

Novoizgrađeni Hram Svetog Vasilija Ostroškog u naselju Jablanica u Novom Gradu biće osveštan 22. septembra.

Sveštenik Nemanja Vidić rekao je danas  da su na Hramu završeni svi grubi radovi, te da je u toku uređenje okoline. 

„Hram je izgrađen uz podršku opštine Novi Grad, vjernika i ljudi dobre volje. Naša želja je bila da se uključi što više ljudi pa makar i simbolično. I dalje pozivamo sve koji mogu da pomognu da se uključe“, rekao je Vidić. 

On je naveo da je uz ovaj hram, koji je u okviru novog pravoslavnog groblja, izgrađen komunalni dio neophodan za dostojanstvenu sahranu upokojenih. 

„Groblje je udaljeno oko četiri kilometra od gradskog područja i prilikom sahrana bilo je problema u saobraćaju, posebno u zimskom periodu“, naveo je Vidić. 

On je dodao da je hram, čiji su temelji osveštani 29. aprila prošle godine, prvi u ovoj opštini posvećen Svetom Vasiliju Ostroškom. 

POVEZANE VIJESTI
spot_img

NAJČITANIJE VIJESTI