
Za učenike gimnazije „Petar Kočić“ danas je održano predavanje o zmijama koje mogu da se nađu u našem okruženju.
Predavanje je održao docent na Prirodno- matematičkom fakultetu u Banja Luci Goran Šukalo.
„Lijepo vrijeme uzrokuje pojačanu pojavu zmija, a često možemo vidjeti i gaženja na cestama i pretežno se radi o neotrovnim vrstama“ kaže Šukalo.
„Kada govorimo o okolini Novog Grada ovdje možemo naći pet vrsta zmija i to četiri neotrovne i jedna otrovna, od otrovnica to je poskok, a neotrovnice su bjelouška, ribarica, eskulapov smuk i smukulja,“ istakao je Šukalo.
Predvanje je održano u sklopu dopunske nastave iz predmeta biologija.




