
Medicinski tim Doma zdravlja u Novom Gradu danas je obavio besplatnu kontrolu krvnog pritiska i vrijednosti šećera u krvi za građane na štandu organizovanom povodom 12. maja, Međunarodnog dana medicinskih sestara.
Direktor Doma zdravlja Zoran Rađenović je rekao da je u ovoj zdravstvenoj ustanovi zaposleno 60 medicinskih sestara.
„Medicinske sestre su lijeva i desna ruka i doktorima i pacijentima, kad je u pitanju i njega i terapija“, rekao je on.
Rađenović kaže da u Domu zdravlja u Novom Gradu do sada nije bilo problema u vezi odlaska medicinskog osoblja u zemlje EU.
Glavna medicinska sestra Radmila Kolundžija smatra da je zanimanje medicinskih sestara izuzetno humano i zahtjevno.
„Ovo je human ali i zahtjevan posao. Medicinske sestre moraju neprestano da se edukuju kako bi kvalitetno obavljale svoj posao“, rekla je ona.
Međunarodni dan medicinskih sestara obilježava se 12. maja, na dan kada je rođena Florens Najtingel, bolničarka i začetnica modernog sestrinstva i profesionalnog obrazovanja medicinskih sestara.


