
Фудбалери Слободе сутра (30.03.) гостују у Теслићу гдје ће им ривал бити Пролетер поводом 19.кола Друге лиге Републике Српске „Запад“.
Новоградски „Црвени“ су у три прољећна кола без пораза, код куће су оба пута играли без голова (са Врањком и Лакташима), а на гостовању у Петрову је савладана екипа Озрена са 4:1.
Слобода на табели заузима 13.мјесто са 21 бодом, а екипа Пролетера је десета са 24 бода.
Водећи су Јединство из Жеравице и Борац из Шамца са по 40 бодова, односно осам више од трећепласиране Слоге из Добоја.
Након гостовања у Теслићу, новоградске фудбалере у наредном колу очекује домаћи сусрет са Слогом из Српца (у сриједу, 3.априла).


