U Novom Gradu počeo je turnir u uličnom basketu na kojem učestvuju 32 ekipe u seniorskoj, juniorskoj i pionirskoj konkurenciji.
Otvarajući manifestaciju u glavnoj ulici načelnik opštine Miroslav Drljača rekao je sinoć da košarka ima dugu tradiciju u Novom Gradu.
„Turnir u uličnom basketu održava se drugi put u okviru Petrovdanskih dana i drago nam je da u organizaciji učestvuju mladi košarkaši. Nadam se da će dobra atmosfera trajati do kraja turnira“, naveo je Drljača.
On je istakao da očekuje da će se takmičenje odvijati po planu, kao što je to bio slučaj i prethodnih dana, kada je održano više manifestacija povodom Dana i krsne slave opštine – Petrovdana.
Predsjednik organizacionog odbora Pavle Agbaba podsjetio je da se ove godine u 32 ekipe takmiči više od 200 košarkaša.
„Generalni pokrovitelj turnira je opština Novi Grad, a podržan je i od donatora“, napomenuo je Agbaba.
Prema njegovim riječima, nagradni fond iznosi 1.500 KM, a biće nagrađene najuspješnije ekipe.
U subotu, 21. jula, na kraju turnira biće organizovano takmičenje u šutevima za tri poena.