Уторак, новембар 18, 2025

Bečići čekaju mališane iz Srpske

 Fond za dječiju zaštitu RS objavio je juče konkurs za učešće u projektu „Socijalizacija djece RS“ u okviru kojeg će od 20. maja do 21. septembra na Crnogorskom primorju djeca boraviti u 14 smjena.

Obrasci za prijavu dostupni su u lokalnim centrima za socijalni rad, tačnije službama socijalne i dječije zaštite, kao i na internet stranici Fonda, a dokumentacija se može dostaviti zaključno sa 5. martom.

– Djeca će i ove godine biti smještena u Omladinskom hostelu „Užice“ u Bečićima. Prva smjena trajaće osam dana, a preostalih 13 po deset – navedeno je u konkursu Fonda.

Projektom „Socijalizacija djece RS“, koji se realizuje od 2002. godine, do sada je obuhvaćeno više od 23.000 djece iz svih opština u Srpskoj.

Riječ je, prije svega, o djeci iz socijalno ugroženih porodica – korisnicima prava iz socijalne i dječije zaštite, djeci iz višečlanih porodica, iz boračkih porodica, djeci sa posebnim potrebama i hroničnim zdravstvenim smetnjama, ali i posebno nadarenoj djeci, te talentovanim sportistima.

Bečići čekaju mališane iz Srpske

POVEZANE VIJESTI
spot_img

NAJČITANIJE VIJESTI