четвртак, април 24, 2025
spot_img

Prijemi kod predsjednika Srpske povodom obilježavanja Dana Republike

Povodom obilježavanja 9. januara – Dana Republike Srpske, predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik danas organizuje u Banjaluci, prijeme za predstavnike različitih institucija, organizacija, privrednika, predstavnike medija i ostale istaknute pojedince.
 
Prijem kod Dodika - Foto: RTRS

Prijem kod DodikaFoto: RTRS

Predsjednik Srpske primio je sportiste, studente, nagrađene učenike, kao i delegacije naučnih radnika i predstavnika izdavača iz Republike Srpske, te Saveza nacionalnih manjina Republike Srpske.

Dodik je rekao da bez Republike Srpske nema slobode za srpski narod u BiH.

– Mnogi hoće da mi nemamo državu, upravo da ne bi bili slobodni. Na nedostatak ili neimanje države ide nesloboda i zato se moramo boriti za to i za priču koja se zove država. Republika Srpska je država, svidjelo se to nekome ili ne – poručio je predsjednik Srpske i dodao da je sloboda danas „isključivo vezana za državu koju formiramo i gradimo“.

 

Povodom Dana Republike, predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik primio je i zaslužne predstavnike kulturnog života Republike Srpske.

Prijemu je prisustvovao i Denis Bojić, režiser filma „Djeca“ koji je rađen u produkciji Radio-televizije Republike Srpske. Njemu je na prijedlog Ministarstva prosvjete i kulture priznanje dodijelio predsjednik Srpske. Bojić je dobio priznanje kao jedan od četiri građana zaslužna za razvoj kulture u Srpskoj. Priznanje je dobio i Muzej savremene umjetnosti Srpske.

 

Vitomir Mitrić iz Istočnog Sarajeva takođe je prisustvovao prijemu. Mitrić je zaslužan za veoma uspješnu organizaciju Međunarodnog festivala profesionalnih lutkarskih pozorišta za djecu “Lut fest“ u proteklih 17 godina, kao i Međunarodnog filmskog festivala “Prvi kadar“ u proteklih 10 godina te za doprinos decentralizaciji kulture i razvoju kulturnog života u Republici Srpskoj.

 

Јedna od prisutnih na prijemu je i direktorka Јavne ustanove Centar za kulturu i obrazovanje Laktaši Slađana Čovičković. Zaslužna je za uspješnu organizaciju Internacionalnog festivala amaterskog teatra u proteklih 11 godina, ali i drugih kulturnih manifestacija, što doprinosi decentralizaciji kulture i razvoju bogatijeg kulturnog života u Republici Srpskoj.

Prijemu su prisustvovali i direktor Јavne ustanove Kulturni centar Trebinje Dejan Bodiroga, zaslužan za uspješnu organizaciju Festivala mediteranskog i evropskog filma i drugih kulturnih manifestacija, što doprinosi razvoju decentralizacije kulture i bogatijem kulturnom životu u Republici Srpskoj.

U Palati je u toku prijem delegacija Narodne skupštine i Vijeća naroda, Vlade i predstavnika Srpske u zajedničkim organima BiH, Ustavnog suda Srpske, pravosudnih organa, MUP-a i delegacije Ministarstva odbrane BiH.

Na prijem su pozvane i delegacije Akademije nauka i umjetnosti, boračkih organizacija, penzionisanih generala, Asocijacije stvaraoci Republike Srpske, te delegacija udruženja vojnih penzionera Srpske u Oružanim snagama BiH.

Planirani su i prijemi za privrednike i predstavnike medija. 

POVEZANE VIJESTI
spot_img

NAJČITANIJE VIJESTI