Mulić je na predavanju o doping sredstvima i antidoping kontrolama za sportiste i sportske radnike iz Novog Grada rekao da je Agencija osnovana 2009. godine nakon ultimatuma Međunarodnog olimpijskog komiteta i u suprotnom sportisti iz BiH ne bi mogli da učestvuju na međunarodnim takmičenjima niti bi u BiH moglo biti organizovano međunarodno sportsko takmičenje.
„Od 2009. godine godišnje se radi 300 do 400 kontrola i dosta edukacija pa smo u odnosu na broj stanovika i broj registrovanih sportista drugi u Evropi po broju edukovanih sportista“, rekao je Mulić.
On je na današnjem predavanju posebnu pažnju posvetio uzimanju lijekova, dodataka prehrani i testovima, naglasivši da sportisti iz neznanja ili zbog nemara mogu da upropaste karijeru i da naštete zdravlju.
Prema podacima iz Agencije za antidoping kontrolu, u periodu 2010-2015. godina antidoping pravila je prekršilo devet sportista iz BiH, a njih troje je odbilo antidoping kontrolu.
U istom periodu za troje sportista iz BiH je ustanovljeno da su prekršili antidoping pravila, a testirale su ih druge agencije, dok je Agencija BiH ovaj prekršaj ustanovila kod jednog sportiste iz inostranstva.
Za ove prekršaje izrečene su kazne od tri mjeseca do četiri godine.
Predavanje o doping sredstvima i antidoping kontrolama za sportiste i sportske radnike iz Novog Grada organizovano je u saradnji sa Ženskim košarkaškim klubom „Sloboda“.