
Do početka iduće sedmice iz parka u kojem je spomen- obilježje Majka partizanska u Novom Gradu biće uklonjena osušena i polomljena stabla.

Komunalni policajac Mirko Novaković nam je rekao da su prethodno obilježena stabla za koja je procijenjeno da bi ih jači vjetar srušio u ulice Mladena Stojanovića i Miloša Obilića.
„Radovi počinju danas i biće završeni do početka iduće sedmice. Izvođač radova , odabran na tenderu posjeće i ukloniti oštećena i osušena stabla“, rekao je on.
Novaković kaže da se radi uglavnom o crnogoričnim stablima te da su oštećenja prouzrokovale štetočine.
On je apelovao da građani, u vrijeme trajanja radova,iz bezbjednosnih razloga ne posjećuju park .


