
Predstavnici kompanije „Lanako“ predstavili su danas „Go platformu koncepta pametnog grada“ čiji je dio sistem „Go parking“.
Zamjenik načelnika opštine Bojan Lukač kaže da se u opštinskoj upravi ozbiljno razmišlja o uvođenju sistem naplate posredstvom platforme koji uključuje i SMS servis te druge vrste online plaćanja.
Prema njegovim riječima, Novi Grad je pogranična pa posjetioci iz drugih država imaju problem jer za uplatu trebaju mijenjati novac.
Predstavnici kompanije „Lanako“ rekli su danas da je ovaj sistem naplate aktivan u Banjaluci od početka ove godine.
Kako je danas rečeno, sistem se sastoji iz upravljačke poslovne aplikacije, upravljačke mobilne aplikacije te korisničke aplikacije.


