
U Hramu Svetih apostola Petra i Pavla u Novom Gradu u nedjelju, 12. januara, nakon večernjeg bogosluženja u 18.00 časova biće služen moleban za spas srpskih svetinja.
Sveštenik Nemanja Vidić je rekao da će to biti podrška srpskom narodu u Crnoj Gori koji protestuje zbog usvajanja diskriminatorskog Zakona o slobodi vjeroispovjesti.
Nakon molebana litija će proći od Hrama Svetih apostola Petra i Pavla do Trga Mladena Oljače.
Vidić je pozvao vjernike i sve ljude dobre volje da podrže ovu aktivnost Crkvene opštine Novi Grad.


