
U organizaciji Karate kluba ’’Šotokan’’,juče je u Banjaluci održan 5. karate turnir ’’Ban Svetislav – Tisa Milosavljević’’, na kojem su učestvovali i i takmičari Karate kluba “Rajko Crnobrnja – Gligo“ Novi Grad.
U konkurenciji oko 200 takmičara iz 14 klubova iz Republike Srpske i Federacije BiH, Novljani su osvojili 11 medalja, šest zlatnih, tri srebrene i dvije bronzane.

Zlatne medalje osvojili su:
– Una Kenjalo u katama pojedinačno, juniorke,
– Nemanja Mihajlica u katama pojedinačno, 2009. godište,
– Denis Šehović u borbama pojedinačno, 2008. godište – 50 kg,
– Savo Abdulaj u borbama pojedinačno, 2006. godište – 45 kg,
– Maja Mijić u borbama pojedinačno, kadetkinje – 47 kg i
– Marko Zorić u borbama pojedinačno, 2009. godište – 35 kg.

Srebrene medalje osvojili su:
– Savo Abdulaj u katama pojedinačno, 2006. godište,
– Sara Knežević u borbama pojedinačno, 2007. godište – 45 kg i
– Kata tim djevojčica 2007/2006. godište u katama ekipno u sastavu: Sara Knežević, Milica Blagojević i Maja Mijić.

Bronzane medalje osvojili su:
– Lazar Abdulaj u katama pojedinačno, 8 godina, oranž pojas i
– Milica Blagojević u katama pojedinačno, 2009. godište.


