
U Doboju je juče, u organizaciji Karate kluba “Sloga Hemofarm“, održan jubilarni 20. Međunarodni karate turnir ’’Doboj open 2019’’, na kojem su učestvovali i i takmičari Karate kluba “Rajko Crnobrnja – Gligo“ Novi Grad.
U konkurenciji oko 660 takmičara iz 54 kluba iz Republike Srpske, Federacije BiH, Hrvatske i Austrije, Novljani su osvojili 12 medalja, tri zlatne, jednu srebrenu i osam bronzanih.

Zlatne medalje osvojili su:
– Nemanja Mihajlica u katama pojedinačno, 2009. godište,
– Marko Zorić u borbama pojedinačno, 2009. godište, – 35kg,
– Denis Šehović u borbama pojedinačno, 2008 godište, – 50 kg.
Srebrenu medalju osvojila je:
– Una Kenjalo u katama pojedinačno, juniorke.

Bronzane medalje osvojili su:
– Savo Abdulaj u katama pojedinačno, 2006. godište,
– Sara Kovačević u katama pojedinačno, 2008. godište,
– Marija Grab u katama pojedinačno, 2006. godište,
– Igor Jeremić u katama pojedinačno, 2010. godište,
– Mladen Knežević u katama pojedinačno, juniori,
– Savo Abdulaj u borbama pojedinačno, 2006. godište – 45 kg,
– Nemanja Bera u borbama pojedinačno, 2006. godište – 55 kg,
– Damjan Drobac u borbama pojedinačno, kadeti +70 kg.


