
Ministar za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju Republike Srpske Srebrenka Golić, razgovarala je danas sa novoimenovanim ambasadorom BiH u Hrvatskoj Aleksandrom Vranješem, saopšteno je iz ovog ministarstva.
Jedna od tema razgovora bila je i namjera Hrvatske da radioaktivni otpad iz nuklearne elektrane Krško odlaže na lokaciji Čerkezovac-Trgovska Gora na granici sa BiH.
Ministarka Golić upoznala je novoimenovanog ambasadora o svim preduzetim aktivnostima kada je riječ o pomenutoj temi i podsjetila na stav da se ovo ministarstvo oštro protivi aktivnostima Hrvatske da gradi odlagalište radioaktivnog otpada na granici sa BiH, u neposrednoj blizini rijeke Une i opštine Novi Grad.
Golićeva je podsjetila da ovo ministarstvo provodi aktivnosti kada je riječ o proglašenju Parka prirode „Una“, što će biti dodatni adut u borbi protiv namjere Hrvatske da radioaktivni otpad odlaže na lokalitetu Trgovska gora.
Novoimenovani ambasador BiH u Hrvatskoj Aleksandar Vranješ poručio je da će jedna od prvih aktivnosti, kada dođe u Zagreb, biti da se detaljno informiše o namjerama Hrvatske kada je riječ o odlaganju radioaktivnog otpada na granici sa BiH, i da će o svemu informisati ministarku Golić, imajući u vidu da se septembar spominje kao mjesec kada bi Hrvatska i Slovenija trebalo da održe zajednički sastanak i definišu buduće korake.


