
Zamjenik načelnika opštine Novi Grad Bojan Lukač rekao je da je spomen-obilježje izgrađeno 2007. godine, te da se od tad svake godine uoči Velike Gospojine služi pomen.
– U prisustvu porodica poginulih boraca i demobilisanih boraca prisjetili smo se svih onih koji su svoje živote dali za slobodu Republike Srpske – rekao je Lukač.
Vijenci su položeni i kod spomen-obilježja poginulim borcima Narodno- oslobodilačkog rata i civilnim žrtvama iz Drugog svjetskog rata.


