Понедељак, јун 22, 2026

Služen pomen poginulim borcima

Novi Grad - sjećanje - Foto: SRNA

Delegacije opštine i Boračke organizacije Novi Grad položile su večeras u Dobrljinu vijence i prislužile svijeće kod spomen-obilježja za 29 poginulih boraca Vojske Republike Srpske i šest civilnih žrtava rata.
 
Parastos poginulima je služio sveštenik Nenad Radulović.

Zamjenik načelnika opštine Novi Grad Bojan Lukač rekao je da je spomen-obilježje izgrađeno 2007. godine, te da se od tad svake godine uoči Velike Gospojine služi pomen.

– U prisustvu porodica poginulih boraca i demobilisanih boraca prisjetili smo se svih onih koji su svoje živote dali za slobodu Republike Srpske – rekao je Lukač.

Vijenci su položeni i kod spomen-obilježja poginulim borcima Narodno- oslobodilačkog rata i civilnim žrtvama iz Drugog svjetskog rata.

POVEZANE VIJESTI
spot_img

NAJČITANIJE VIJESTI