
Opština Novi Grad potpisaće sporazum o saradnji sa opštinom Svoge u distriktu Sofija, a delegacija u Bugarsku putuje iduće sedmice.
Zamjenik načelnika opštine Bojan Lukač rekao je danas da će sporazum potpisati načelnici opština Svoge Emil Ivanov i Novi Grad Miroslav Drljača.
„Sporazum je dio projekta `Evropa očima građana` koji finansira Evropska komisija. Opština Novi Grad je aplicirala prije dvije godine, a prije dva mjeseca smo obaviješteni da smo uvršteni u projekat“, rekao je on.
Lukač kaže da je cilj saradnje razvijanje kontakata između lokalnih samouprava, državnih i lokalnih organizacija i institucija, razmjena informacija o društvu, privredi, kulturi, lokalnoj samoupravi, te razvijanje i jačanje prijateljskih odnosa.
„Sporazum definiše saradnju u oblasti kulture, obrazovanja, stambeno-komunalnih poslova i privrede“, naveo je on.
Prema njegovim riječima, u delegaciji opštine Novi Grad koja putuje 5. avgusta, osim predstavnika lokalne vlasti, biće i predstavnici lokalnih preduzeća i ustanova.
„Delegacija opštine Novi Grad prisustvovaće panel-diskusijama 6. i 7. avgusta tokom kojih će biti razmijenjena iskustva iz dvije lokalne zajednice. Protokol o saradnji biće potpisan 7. avgusta nakon čega je planirana posjeta Sofiji“, kaže Lukač.
On kaže da je u sklopu sporazuma predviđena i uzvratna posjeta.


