У Храму Светих апостола Петра и Павла у Новом Граду васкршње богослужење служено је у поноћ у присуству великог броја вјерника.
Свету литургију предводио је протонамјесник Немања Видић, уз саслужење братства свештенства, Небојше Њежића и Славољуба Моравца. Вјерници који су се постом и молитвом припремали за највећи хришћански празник, приступили су Светој тајни причешћа.
Пред крај богослужења, свештеник Видић обратио се окупљенима пригодном бесједом, честитајући празник Васкрсења Господа Исуса Христа и пожеливши „да се радост Васкрсења усели у све српске породице и у срца наша“.
„Данас је дан побједе, дан радости, данас смо сви ми побједници. Желим да српска породица буде срећна, радосна, да се у све домове усели искрена радост празника над празницима“, истакао је Видић.
Испред новске парохије, протонамјесник је уручио златник најмлађој присутној током васкршњег богослужења – беби Марији.



