Субота, јун 27, 2026

Početak kampanje „Bezbjedna vožnja u zimskim uslovima“

Početak preventivne kampanje „Bezbjedna vožnja u zimskim uslovima 2025“ biće ozvaničen sutra 29. oktobra u prostorijama Auto-moto saveza Republike Srpske, a na ovom događaju prisustvovaće pomoćnik ministra za drumski saobraćaj Dragan Miletić.

Preventivna kampanja realizuje se uoči 1. novembra, kada na snagu stupa Pravilnik o saobraćaju u zimskim uslovima – kojim je propisano da sva motorna vozila u Srpskoj, nezavisno od vremenskih uslova, moraju do 01. aprila posjedovati zimsku opremu.
Cilј kampanje je povećanje stepena bezbjednosti u saobraćaju i smanjenje broja saobraćajnih nezgoda koje nastaju zbog nepravilne pripreme vozila za zimske uslove i načina vožnje u zimskim uslovima.


Aktivnost će biti realizovana do 18. novembra 2025. godine u više opština i gradova u Srpskoj. Kampanju „Bezbjedna vožnja u zimskim uslovima“ provode Ministarstvo saobraćaja i veza Republike Srpske, Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske, Agencija za bezbjednost saobraćaja Republike Srpske, Auto-moto savez Republike Srpske, auto-moto društva i jedinice lokalne samouprave.

POVEZANE VIJESTI
spot_img

NAJČITANIJE VIJESTI