
Несвакидашњи призор и позитивна прича из Новог Града, барем када су у питању међурелигијски односи између православне и исламске вјерске популације. Наиме, на годишњој Скупштини Школе фудбала „Бубамара“ уручена су признања и захвалнице појединцима који подржавају дјеловање ове школе, а, између осталих, забиљежен је и један лијеп призор у којем су након Скупштине у друштву заједно православни свештеник, иначе парох свођански, Зоран Благојевић и ефендија Емир Нухић.
Наравно да ово није први пут да се у нашем граду на појединим манифестацијама и догађајима могу видјети заједно у друштву и пријатном разговору представници Српске православне цркве (СПЦ) и Исламске вјерске заједнице (ИВЗ), али важно је у данашње вријеме ово нагласити. Осим што су подржали рад фудбалске школе, Благојевић и Нухић су показали примјер како вјерске разлике нису и не смију бити препрека за суживот, толеранцију и међусобно уважавање. Напротив, у суштини свих религија је управо поштовање и уважавање других вјера као један од кључних ствари за друштво и здраве људске односе.
Осим већ поменутих Благојевића и Нухића, на Скупштини школе фудбала „Бубамара“, коју води Златко Јелисавац, присуствовали су, између осталих, начелник и замјеник начелника општине, Мирослав Дрљача и Бојан Лукач, потпредсједник Скупштине општине Селим Екић, директор ЈУ ГСЦ Спортска дворана Дадо Џинић, тренери Зоран Лукач и Љубиша Дрљача, те бивши фудбалери Слободе Мирко Тица и Александар Рашета.


