
U Galeriji u Novom Gradu večeras je otvorena izložba djela Ane Đapović iz Beograda, slike i crteži iz ciklusa „Tlo“.
Đapovićeva kaže da je ovim slikama željela da predstavi zemlju koja ima višestruko značenje.
“Zemlja upija, taloži našu prošlost, ekološke i prirodne katastrofe, a ujedno je zemlja i mjesto za smrt”, ističe ona.
“Želja mi je bila da tonovima i teksturom prikažem ljepotu zemlje”, rekla je Đapovićeva.
Ona je dodala da je prvi put u Novom Gradu, a da je predhodna izložba bila u Prijedoru.

Ana Đapović je 2011. godine diplomirala na Fakultetu primjenjenih umjetnosti u Beogradu u klasi profesora Siniše Žikića, odsjek zidno slikarstvo.
Do sada je imala 11 samostalnih te je učestvovala na više od 100 kolektivnih izložbi.
Đapovićeva je 2017. godine dobila nagradu za slikarstvo Zlatnu paletu ULUS-a te 2020. godine srebrnu nagradu za slikarstvo na internacionalnom takmičenju „Bez granica“ u Indiji.
Izložba u Novom Gradu, postavlјena je do 2. novembra.



