
Na Trgu Mladena Oljače u Novom Gradu večeras je održan koncert Dječijeg hora „Vrapčići“.
Dirigent Bane Đaković rekao je da „Vrapčići“ obilježavaju jubilej, 30 godina rada.
„Iza nas je dosta albuma, dosta koncerata . U Novom Gradu smo napravili jednu retrospektivu.“, rekao je on.
Đaković je rekao da su pjesme „Vrapčića“ uvijek dobro prihvaćene i od male publike i odraslih te da će povodom jubileja održati koncerte u 30 lokalnih zajednica u Republici Srpskoj.
On je naveo da Dječiji hor „Vrapčići“ trenutno ima 80 članova.
Koncert je održan pod pokroviteljstvom načelnika opštine.


