
U galeriji u Novom Gradu večeras će biti otvorena foto- dokumentarna izložba Dobrljin epoha jednog vremena o privrednom i kulturnom razvoju Dobrljina do 1941. godine.
Dokumentarist novogradske galerije Mirjana Drljača kaže da izložba prati 20. i 30. godine prošlog vijeka te da daje stvaran uvid o razvoju društvenog života, industrijalizacije i privrednog razvoja Dobrljina.
“Izložba je vrlo vrijedno svjedočanstvo o godinama, događajima i razvoju “, rekla je ona.
Ona je navela da izložbu čini 45 fotografija koje je obradio i pripremio Jovan Jelić iz Beograda.
Jelić kaže da je njegova majka iz Dobrljinu te da je ideja o izložbi nastala u dogovoru sa Milojkom Veskovićem koji je jedno vrijeme živio u Dobrljinu i bio šef željezničke stanice.
Jelić je pripremio fotografije a Vesković tekst.


