
U okviru humanitarne akcije „Jedan paketić, jedno dijete“ koju su zajedno organizovali Željo Perić i Udruženje građana „Rudice“ danas je podjeljeno 69 paketića područnim školama u Podgrmečju.
Predstavnici Udruženja građana „Rudice“ podijelili su pakeće u područnim školama Kršlje, Mala Novska Rujška, Velika Rujiška, Rašče i Blatna.
Učiteljica u Maloj Novskoj Rujškoj Suzana Radić kaže da u njihovoj područnoj školi ima 24 učenika.
„Danas su nas iz Udruženja građana „Rudice“ obradovali sa 24 paketića koliko učenika imamo i za predmetnu i za razrednu nastavu i veoma smo zahvalni svima koji su učestvovali u akciji. Djeca su presrećna, ne dešava im se to često da ih neko obraduje na ovakav način“, izjavila je Radićeva.

Posjeta školama na ovom području organizovana je drugu godinu zaredom.
„Danas smo uručili prvi dio paketića koje smo prikupili u humanitarnoj akciji. Drugu godinu zaredom obilazimo ove područne škole i veliko je zadovoljstvo vidjeti sreću i osmjehe na licima dječice koje smo obradovali slatkišima. Ovom prilikom zahvaljujemo se svima koji su do sad donirali paketiće ili ih ubacili u naše kutije“, naveli su iz ovog Udruženja.
Podjelu paketića nastavljaju u ponedjeljak kada će paketiće uručiti učenicima iz Rudica i Gornjih Rakana,
„U ponedjeljak imamo malu proslavu za kraj godine u Domu u Rudicama. Program počinje u 16:00h priredbom učenika područnih škola Rudice i Rakani,nakon priredbe uslijediće dodjela paketića učenicima ovih područnih škola. U nastavku druženje uz muziku uživo-narodno veselje. Pozivamo građane da dođu na našu proslavu, koju ćemo održati uz poštovanje svih epidemioloških mjera“, poručuju iz Udruženja građana Rudice.



Humanitarna akcija „Jedan paketić-jedno dijete“ produžena je do kraja godine. Paketiće, kao i vrećice sa slatkišima, igračke i školski pribor možete donirati u Suvenirnici Novi Grad, Udruženju građana Rudice, te ubaciti slatkiše u kutije koje se nalaze u tržnim centrima i marketima u Novom Gradu.



