
Фудбалери Слободе оправдали су улогу фаворита на гостовању у Пилици (код Зворника) и славили против Будућности са 4:1 у сусрету 5.кола Прве лиге Републике Српске.
Повела је Слобода преко Едина Кесића у 49.минуту, а исти играч удвостручује предност „Црвених“ осам минута касније. Играо се 66.минут када Аргентинац Валентин Алварез доводи гостујући тим до вођства од 3:0. Владо Ивановић у 84.минуту постиже почасни погодак за екипу Будућности, што је први пут у сезони да је голман Слободе Елвир Трако савладан. У првом минуту надокнаде времена Милош Саџак побринуо се да тријумф гостујућег тима буде убједљив.
Шеф стручног штаба екипе са „Млакви“ Душко Вранешевић на овом сусрету није могао на рачуна на Махира Мехића и Генара Лелија, али побједа против новог прволигаша се ни у једном тренутку није доводила у питање.
Слобода и Звијезда из Станишића дијеле 2.мјесто са по 13 бодова, а водећа Крупа има два бода више.
Лидер из Крупе на Врбасу је славио у Градишци против Козаре са 3:1, а занимљив окршај виђен је у Козарској Дубици, гдје је Борац савладао Омарску резултатом 3:2.
У наредном колу (18.09.) фудбалери Слободе ће у Новом Граду угостити Славију из Источног Сарајева.


