Фудбалери Слободе играли су неријешено, 1:1, у Зворнику са Дрином у оквиру 10.кола Прве лиге Републике Српске.
Ово је други првенствени реми новоградске екипе, која заузима 4.мјесто на табели са 23 бода, односно пет мање од водеће Крупе и два бода мање од фочанске Сутјеске и добојске Слоге. Екипа Дрине је са 10 бодова на 10.мјесту.
Пред око 120 гледалаца на Градском стадиону у Зворнику, домаћи тим дошао је у вођство у 25.минуту голом Петра Гавровића, а изједначење „Црвенима“ и коначних 1:1 поставио је Един Кесић у 76.минуту из једанаестерца. Кесићу је ово осми првенствени гол и сада је усамљен на челној позицији листе најбољих стријелаца Прве лиге.
Према ријечима шефа стручног штаба Слободе Душка Вранешевића, домаћи тим је дошао у предност из једине прилике у првом полувремену. „Резултат није реалан показатељ свега виђеног у Зворнику. Доминирали смо свих 90 минута по изузетно тешком терену и створили много шанси, које нисмо претворили у голове“, каже стратег Новљана. „У другом полувремену смо још више појачали притисак и успјели изједначити. Моји играчи су дали све од себе и немам шта да им замјерим“, додаје Вранешевић и потом констатује: „Нисмо имали среће у неким моментима, али вратиће нам се то у наредним мечевима“.
Слобода је наступила у саставу: Трако, Додиг /кап./, Мехић, Самарџић, Алварез, Згоњанин, Генаро Лели, Кесић, Рашевић, Нухановић, Лалић (са клупе ушао Саџак).
Лидер на табели Крупа први пут у сезони није освојила три бода. Екипа из Крупе на Врбасу гостовала је у Омарској, гдје је са истоименим тимом одиграла меч без голова, 0:0.
Остали резултати 10.кола:
-    у Станишићима:  Звијезда – Текстилац 2:0
-    у Добоју:  Слога – Козара 3:0
-    у Фочи:  Сутјеска –Славија 4:0
-    у Прњавору:  Љубић – Будућност 3:2
-    у Јањи:  Подриње – Алфа Модрича 1:1
-    у Бањалуци:  Жељезничар – Борац /К. Дубица/ 6:0.
Сљедеће првенствено коло на програму је у суботу (23.10.), а фудбалери Слободе ће у Новом Граду угостити Звијезду из Станишића.