Фудбалери Слободе трећи пут узастопно, а укупно 11.пут ове сезоне обрадовали су своје присталице. У сусрету 26.кола М:тел Прве лиге Републике Српске, они су као домаћини били бољи од Љубића из Прњавора резултатом 2:0, а јунак тријумфа је Бојан Вучен. Млади нападач је у игру ушао у 66.минуту, а осам минута касније (74.минут) се уписује у стријелце након што је претходно Милан Зец сјајно шутирао са 20 метара, лопта погодила стативу гола противника, а Вучен се нашао на правом мјесту и довео свој тим у предност. Сличан сценарио виђен је и код другог гола, поново је Зец упутио јак ударац, голман Прњаворчана Зељковић успио је тренутно да одбрани свој гол, а Бојан Вучен и овај пут на висини задатка, тресе мрежу гостију и поставља коначних 2:0.
„Црвени“ су на овом сусрету наступили без шефа стручног штаба Душка Вранешевића (три жута картона), који је меч пратио са трибина, а његову дужност обављао је помоћник Зоран Вранешевић.
Домаћи тим играо је у саставу: Трако, Ћулибрк, Додиг (кап.), Арежина, Вејновић, Десница, Дојчиновић, Зец, Згоњанин, Антонић, Костадиновић. Са клупе су ушли: Вучен, Вујановић и Хушић.
Екипа Љубића наступила је у саставу: Зељковић, Радаковић, Јагодић, Сегић (кап.), Милановић, Субић, Гузијан, Тодорић, Живковић, Јаћимовић, Драча. Са клупе су ушли: Југовић, Рачић и Жижак.
Главни арбитар био је Младен Мирић из Бијељине.
Слобода је и даље на врло добром 4.мјесту са 41 бодом, док је Љубић доживио четврти везани пораз и самим тим остао на 13.мјесту са 29 бодова.
Рудар Приједор направио је још један крупан корак ка шампионској титули и повратку у Премијер лигу БиХ, након што је као домаћин савладао Подриње из Јање 2:0, а Леотар у дербију кола поражен у Станишићима од Звијезде 3:1. Рудар је са 50 бодова на свом конту тако повећао своју предност у односу на Леотар на девет бодова, а на 2.мјесту Требињцима се придружила екипа Звијезде.
У сљедећем првенственом колу, које је на распореду 8.маја, новоградска Слобода ће бити гост Подриња из Јање, а затим ће на „Млаквама“ дочекати старог ривала Козару из Градишке.