U Novom Gradu u toku je snimanje dokumentarnog filma „Grad za vječnost“, autora Nedeljka Lajšića, u kojem će naši proslavljeni glumci Željko Kasap i Aleksandar Stojković na zanimljiv način predstaviti sve ljepote, prošlost, sadašnjost i budućnost našeg grada.
Željko Kasap ističe da mu je posebno drago što ponovo ima priliku biti dio priče o gradu u kojem je rođen.
„Nedeljko Lajšić, snimatelj i režiser koji radi na RTRS-u i ja imamo divnu saradnju i prijateljstvo već 30 godina i prošle godine smo zajedničkim snagama napravili Svečanu akademiju za Dan opštine. To se svidjelo čelnim ljudima iz Opštine, pa su nam pružili priliku da uradimo i ovogodišnju akademiju“, ističe Kasap.

Kako navodi ova Svečana akademija će izgledati malo drugačije.
„Ovaj put idemo na dokumentarno-igrani dio Svečane akademije i onaj živi dio koji će se održati noć uoči Petrovdana. Sad snimamo taj dokumentarni dio gdje ćemo svim gledaocima koji će gledati ovaj film predstaviti sve ljepote, prošlost, sadašnjost i budućnost ovog grada“, dodaje Kasap.
U dokumentarnom filmu biće i priča o obilježavanju 115 godina od osnivanja Fudbalskog kluba „Sloboda“, kao i o jubileju 50 godina od osnivanja Karate kluba „Rajko Crnobrnja- Gligo“.
„Tu su i studenti generacije Jovana Drljača i Dejan Vujasin, Drago Todić koji će ispričati istorijski dio i naš načelnik Miroslav Drljača. Svi oni su na najbolji način i u najljepšem svjetlu predstavili Novi Grad, onako kako to dolikuje ovom gradu“, kaže Kasap.

Kasap dodaje da Novi Grad uvijek nosi u srcu.
„Već 29 godina živim i radim u Prijedoru, ali ja i dalje tvrdim da sam Novljanin i kad god imam slobodnu priliku dođem ovdje, jer je ovo stvarno divan grad i za život i za provođenje nekog kvalitetnog vremena. Nadam se da će i ovi naši mali potezi koje radimo doprinijeti promociji Novog Grada“, ističe Kasap.
Aleksandar Stojković kaže da je već dva puta imao priliku da nastupi na Svečanoj akademiji povodom Dana opštine.
„Zanimljiv mi je ovaj povod i kada sam dobio poziv od prijatelja Lajšića, našao sam slobodan prostor da napravimo ovaj film. Novi Grad to zaista zaslužuje, jer ima šta da se kaže i pokaže o ovom gradu i mislim da Novi može daleko više. Trebalo bi da iskoristimo priliku koju nam je priroda i Bog dao, da sve sredimo i uredimo, da sve vrvi od turista. Ja se sve nadam da će Novi jednog dana izgledati kao neki od evropskih turističkih gradova“, kaže Stojković.

Autor ovog filma je Nedeljko Lajšić, izvršni producent David Lajšić.
Film će biti premijerno prikazan na Svečanoj akademiji povodom Dana i Krsne slave opštine Novi Grad, 11. jula.



