Nastava u OŠ „Dragan Vujanović“ Svodna počela u ponedeljak, drugog septembra i sve je proteklo prema planu i programa, istakla je za naš Radio direktorica ove ustanove, Marina Burazor.
„Školska godina je počela drugog septembra u 07:30, odjeljenja su  formirana još tokom avgusta i ove godine ih imamo 17, a ukupan broj učenika je 220. Imamo i četiri područna odjeljenja i ono što je najvažnije je to da je sve krenulo kako treba“, istakla je ona i dodala:
„Školska godina je započela sa 26 prvačića, 17 ih je u centralnoj školi, šest je u područnom odjeljenju Blagaj, a troje u područnom odjeljenju Radomirovac. Nažalost, u područnim odjeljenjima Prusci i Sokolište ove godine nemamo upisanih prvačića.“
Što se tiče područnih odjeljenja, direktorica je istakla da je rad u ovim školama otežan, ali da je škola u Radomirovcu renovirana sredstvima Vlade Srbije i Opštine Novi Grad.
„To su škole sa malo lošijim uslovima i što se tiče objekata i puta kojim nastavnici i djeca dolaze do tih škola. Mali je broj učenika, roditelji ih dovoze, uglavnom, otežani su uslovi, ali krenulo je. Sredstvima Vlade Srbije tokom prošle školske godine urađena je skoro kompletna rekonstrukcija škole, urađena je fasada, stolarija i centralno grijanje, a sada je Opština Novi Grad obezbijedila sredstva da se uradi pod u školi tako da će ta lijepa priča biti zaokružena.“

U OŠ „Dragan Vujanović“ organizovane su mnoge sekcije za učenike
„Naši učenici učestvuju u mnogim sekcijama što se tiče organizovanja vannastavne aktivnosti. To su uglavnom dramsko-recitatorske sekcije, zatim sportske sekcije kao što su gimnastika, fudbal i košarka, a postoje i modelarska, veb-dizajnerska, saobraćajna, likovna i fotografska sekcija, a aktivan je i mali i veliki hor.“
Za učenike koji ranije završe nastavu u ovoj školi, organizovano je čuvanje učenika dok roditelji ne dođu po njih ili dok čekaju prevoz.
„U našoj školi postoji veliki broj učenika putnika i zbog toga smo organizovali jutarnje čuvanje. Za ovaj dio zadužen je najviše nastavnik fizičkog vaspitanja, a ove godine uključen je veći broj nastavnika jer je čuvanje organizovano u dvije smjene. Za to vrijeme, dok im ne dođe prevoz ili roditelji, učenici mogu da se posvete vannastavnim aktivnostima.“
Učenici OŠ „Dragan Vujanović“ učestvuju svake godine na manifestacijama koje organizuje opština i sa njih donose medalje i priznanja, a neke od manifestacija su Trke Slobode i Dani na Sani. Pored toga, oni pripremaju prigodne programe za Dan škole, Osmi mart, Vaskrs, Novu godinu, te ostale praznike.
Direktorica Marina Burazor ističe da ima mnogo planova koji tek treba da se realizuju.
„Planovi postoje, ali pošto sam ja tu nova, još uvijek nemamo konkretnih projekata. Pratićemo sve ponuđene projekte i mogućnosti, ugrađivaćemo svoje potrebe u budžet opštine i Ministarstva prosvete i kulture, sve što se bude moglo obezbijediti za školu. Nama je na centralnoj školi potrebna stolarija, kao i u Blagaju. Na nivou centralne škole potrebne su još neke manje rekonstrukcija, ulaganja u didaktička sredstva, ali za sad je to još na nivou plana, ništa konkretno.“

Osnovna škola „Dragan Vujanović“ sa radom je počela 1930. godine kao škola koja je imala samo jedan razred sa dva odjeljenja po 45 i 50 učenika i dva učitelja. Škola je od 1950. postala osnovna škola, a ujedno i centralna škola koja je u svom sastavu u prvom periodu imala 4, a kasnije 6 područnih škola i to: Petkovac, Prusci, Grabašnica, Vitasovci, Radomirovac i Sokolište. Danas škola ima 4 područna odjeljenja, a to su PO Radomirovac, PO Sokolište, PO Prusci i PO Blagaj Japra.