All for Joomla All for Webmasters

Vremenska prognoza

Cloudy

7°C

Novi Grad

Cloudy

Humidity: 63%

Wind: 22.53 km/h

  • 25 Apr 2017

    Rain 18°C 4°C

  • 26 Apr 2017

    Showers 11°C 4°C

Oglasi

Oglasi Radio Novi Grad

Boračka organizacija Novi Grad organizuje promociju knjige  majora Željka Zorića „Birani da budu najbolji“ u amfiteatru Kulturno obrazovnog centra  u petak, 28. aprila  u 18 časova.

Gosti promocije biće general- major Dragomir Keserović, brigadni general Stamenko Novaković i pukovnik Dragiša Vulin ;

subota, 18 mart 2017 00:00

Potrošači sutra bez struje

Zbog radova u 110 kilovoltnoj trafostanici Poljavnice sutra će bez električne energije biti područje naše opštine, osim užeg gradskog dijela 08:00 -15:00 časova ;

No automatic alt text available.

petak, 03 februar 2017 00:00

U nedelju isključenja struje zbog radova

Zbog rekonstrukcije 110-kilovoltne trafostanice Poljavnice u nedjelju, 5. februara, kompletno područje opštine Novi Grad, osim užeg gradskog dijela, pet časova biće bez električne energije.
Tehnički rukovodilac Elektrodistribucije Novi Grad Zoran Plavšić rekao je  da je za taj obim radova potrebno obezbijediti višečasno isključenja. 

"Dogovorili smo se da to bude tokom noći od 2.00 do 7.00 časova ujutru", rekao je Plavšić. 

Prema njegovim riječima, radovi na trafostanici Poljavnice, koji su počeli u julu, u završnoj su fazi.

subota, 31 decembar 2016 00:00

Radno vrijeme u praznične dane

Prema  odluci  Skupštine opštine Novi Grad prvog dana Nove godine 1. januara i na Dan Republike 9. januara 2017. godine radiće u skladu sa svojim redovnim radnim vremenom privredni subjekti koji posjeduju registrovane apoteke i benzinske pumpe.

 Od 08.00 do 12.00 časova radiće privredni subjekti koji imaju registrovane zanatske i trgovinske djelatnosti: tipa pekare (proizvodnja i prodaja), mesnice, trgovine na malo pretežno prehrambenim proizvodima (mješovita roba), te trgovine na malo pogrebnom opremom.

Drugog dana Nove godine 2. januara 2017, u skladu sa svojim redovnim radnim vremenom, radiće privredni subjekti koji posjeduju registrovane apoteke i benzinske pumpe.

 Od 8.00 do 12.00 časova radiće privredni subjekti koji imaju registrovane zanatske i trgovinske djelatnosti: tipa pekare (proizvodnja i prodaja), mesnice, trgovine na malo pretežno prehrambenim proizvodima (mješovita roba), te trgovine na malo pogrebnom opremom,

 Osim toga, 2. januara  od 8.00 do 12.00 časova mogu da rade i svi ostali registrovani privredni subjekti.

sreda, 30 novembar 2016 00:00

Javna rasprava o nacrtu budžeta

Javna rasprava o nacrtu budžeta opštine Novi Grad biće održana u ponedeljak  5. decembra u 11. 30 h u sali broj 5 u zgradi Opštine.

Nacert budžeta opštine Novi Grad za 2017. godinu možete preuzeti na info pultu  ili veb stranici www.opstina-novigrad.com.

ponedeljak, 17 oktobar 2016 00:00

Noćas isključenja električne energije

Zbog radova na 110 kilovoltnoj trafo- stanice Poljavnice,koja je vlasništvo Elektroprenosa BiH , sutra će od 3:00 - 6:00 časova ujutro bez napona biti kompletno područje koje je u nadležnosti Elektrodistribucije Novi Grad -opštine  Krupa na Uni,dio Ošte Luke , Kostajnica i Novi Grad , osim užeg gradskog dijela.

četvrtak, 06 oktobar 2016 00:00

U nedelju potrošači bez električne energije

 

Kako je najavljeno iz Elektrodistribucije zbog  radova na 110 kilovoltnoj trafo- stanici Poljavnice, u nedelju 9. oktobra  bez električne energije će biti  kompletno područje opštine Novi Grad , osim užeg gradskog dijela  od 7 do  11 časova ;

U toku je proces izrade Strategije razvoja Opštine Novi Grad.

U
dosadašnjem toku procesa je pripremljena Strateška platforma koja
obuhvata analizu stanja u lokalnoj zajednici, te definiše strateške
fokuse, viziju razvoja i strateške ciljeve.

U nastavku rada će biti pripremljeni planovi razvoja za sektor ekonomskog razvoja, društvenog
razvoja i sektor životne sredine, a nakon toga će biti pripremljen
Plan implementacije sa listom konkretnih projekata i mjera putem kojih
će biti ostvarene željene promjene u lokalnoj zajednici.

Možete  pogledati najvažnije elemente
nacrta dokumenta i dati komentare i sugestije za poboljšanje.

Kompletan
nacrt do sada urađenog dokumenta se nalazi na linku:
https://www.dropbox.com/s/eliachrct84fqi6/Strateska%20platforma%20NG.pdf?dl=0


Vaše komentare i prijedloge za poboljšanja koja smatrate potrebnim
možete poslati do 20. septembra 2016. godine na adresu
Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.. Na ovaj način ćete dati doprinos izradi
Strategije razvoja naše opštine. 

Komisija za sprovođenje republičkog  referenduma u opštini Novi Grad, a na osnovu člana 22.stav1. tačka b) Zakona o referendumu i građanskoj inicijativi(„Službeni glasnik Republike Srpske“,br.42/10 i 46/10) i člana 5. Uputstva o načinu sprovođenja republičkog referenduma koji će se održati 25.septembra 2016.godine, na sjednici održanoj   08.09.2016. godine, donijela je

 

O  D  L  U  K  U

o određivanju  glasačkih mjesta za izjašnjavanje građana

o sprovođenju republičkog referenduma u opštini Novi Grad

 

 

Član 1.

 

            Za izjašnjavanje građana o sprovođenju republičkog referenduma u opštini Novi Grad, određuju se slijedeća glasačka mjesta:

 

NOVI GRAD   - 007

 

 

Red.

br.

B i r a č k o   m j e s t o

Šifra

adre- se

 

Naseljeno mjesto-ulica koje pripada BM

 

 

Šifra

 

N a z i v

 

L o k a c i j a

 

1.

 

 

007B001

 

 

Centar 1

Dom kulture u Novom Gradu kod vatrogasnog doma

115

Karađorđa Petrovića

 

2.

 

 

007B002

 

 

Stari Grad

 

 

Vatrogasni dom Novi Grad

118

Kej Vojvode Stepe

 

123

Lazara Drljače

 

137

Nikole Pašića

 

144

Petra Kočića

 

3.

007B003

Caprag

Osnovna škola "Vuk Karadžić“ Novi Grad

103

Braće Jugovića

 

112

Ive Andrića

 

127

Miće Šurlana

 

145

Petra Pecije

 

152

Sanska

 

4.

 

007B004

 

Urije 1

Društveni dom Urije u Novom Gradu

98

25. maja

 

111

Goranska

 

126

Meše Selimovića

 

5.

 

 

007B005

 

 

 

Mlakve

 

 

S.Š. „Đuro Radmanović“ Novi Grad

104

Branka Ćopića

 

107

Dositeja Obradovića

 

109

Gavrila Principa

 

117

Kej K.Brigada

 

134

Narodnog fronta

 

156

Unska

 

6.

 

007B006

 

 

Vidorija

 

 S.Š. „Đuro Radmanović“ Novi Grad

96

1. Krajiške brigade

 

140

Oslobođenja

 

141

Osmana Đikića

 

159

Velkić Brdo

 

 

 

 

 

 

 

 

Red.

br.

B i r a č k o   m j e s t o

Šifra

adre- se

Naseljeno mjesto-ulica koje pripada BM

 

 

Šifra

 

N a z i v

 

L o k a c i j a

7.

 

007B007

 

  Jablanica 1

 

Društveni dom Jablanica u Novom Gradu

114

Jablanička

 

119

Kneza Lazara

 

120

Kozarska

 

8.

 

 

 

 

007B008

 

 

 

 

Prekosanje

 

 

 

 

 

Restoran A.D. "Kozaraprevoz" Novi Grad

99

5. Kozarske brigade

 

108

Đure Đakovića

 

110

Gojka Šurlana

 

121

Kr.Petra I Oslobodioca

 

122

Kulska obala

 

124

Londža

 

128

Mihajla Đurića

 

166

Partizanski put-dio

 

155

Tunjica

 

158

Ustanička

 

 

9.

 

007B009

 

Dobrljin

 

Osnovna škola

23

Dobrljin

 

 

10.

 

007B010

 

Kuljani

Kuća Marinković Miroslava

47

Kuljani

 

 

11.

 

007B011

 

DonjeVodičevo

 

Osnovna škola

25

Donje Vodičevo

 

 

12.

 

007B012

 

Donji Agići 

 

Osnovna škola

27

Donji Agići

 

 

13.

 

007B013

 

Blagaj Japra 

 

Osnovna škola

3

Blagaj Japra

 

14.

 

007B014

 

Maslovare

 

Stari društveni dom u Maslovarama

11

Crna Rijeka

 

57

Maslovare

 

43

Jošava

 

 

15.

 

007B015

 

Svodna

 

Osnovna škola

84

Svodna

 

 

16.

 

007B016

 

Grabašnica

 

Osnovna škola

1

Ahmetovci

 

37

Grabašnica

 

 

17.

 

007B017

 

Prusci

Osnovna škola

68

Prusci

 

18.

007B018

Devetaci

 Starački dom

21

Devetaci

 

49

Lješljani

 

72

Rakovac

 

 

19.

 

007B019

 

Petkovac

Kuća Ivanović Borislava

64

Petkovac

 

 

20.

 

007B020

 

Vitasovci

Kuća Radulović Milenka

94

Vitasovci

 

 

21.

 

007B021

 

Radomirovac

 

Osnovna škola

 

70

 

Radomirovac

 

 

22.

 

007B022

 

Trgovište

 

Društveni dom

 

86

 

Trgovište

 

 

23.

007B023

Ravnice

Osnovna škola

9

Cerovica

 

76

Ravnice

 

 

24.

 

007B024A

 

Poljavnice A

Osnovna škola

66

Poljavnice

 

 

25.

 

007B024B

 

Poljavnice B

 

Osnovna škola

 

66

 

Poljavnice

 

 

 

 

 

 

Red.

br.

B i r a č k o   m j e s t o

Šifra

adre- se

Naseljeno mjesto-ulica koje pripada BM

 

 

Šifra

 

N a z i v

 

L o k a c i j a

26.

007B025

 

Bojišta

 

Kuća Ivanović Petra

61

Mazić

 

102

Bojišta

 

164

Partizanski put-dio

 

 

27.

 

007B026

Velika Žuljevica

Društveni dom

55

Mala Žuljevica

 

92

Velika Žuljevica

 

 

28.

 

007B027

 

Blagaj Rijeka

Društveni dom

5

Blagaj Rijeka

 

 

29.

 

007B028

 

Rudice

Osnovna škola

13

Čađavica Donja

 

78  

Rudice

 

 

30.

 

007B029

 

Gornji Rakani

Osnovna škola

17

Čađavica Srednja

 

35

Gornji Rakani

 

 

31.

 

007B030

 

Donji Rakani

Kuća Japundža Marinka

29

Donji Rakani

 

 

32.

 

007B031

 

Blatna

Osnovna škola

7

Blatna

 

 

33.

 

007B032

 

Matavazi

Kuća Damjanić Trive

59

Matavazi

 

 

34.

 

007B033

 

Rašće

 

Osnovna škola

74

Rašće

 

 

35.

 

007B034

 

Velika Rujiška

 

Osnovna škola

51

Mala Krupska Rujiška

 

90

Velika Rujiška

 

 

36.

 

007B035

Mala Novska Rujiška

 

Osnovna škola

88

Vedovica

 

53

Mala Novska Rujiška

 

 

37.

 

007B036

 

Kršlje

 

Osnovna škola

45

Kršlje

 

 

38.

 

007B037

 

Ćele

 

Društveni dom

19

Ćele

 

39.

 

007B038

 

Čađavica Gornja

 

Osnovna škola

15

Čađavica Gornja

 

 

40.

 

007B039

 

Johovica

 

Osnovna škola

41

Johovica

 

41.

 

007B040

 

Suhača

 

Društveni dom

82

Suhača

 

 

42.

 

 

 

007B041

 

 

 

 

Centar 2

 

 

 

 O.Š. „Sveti Sava“ Novi Grad

 

 

116

Kazimira Ćurka

 

143

Pere Drljače

 

149

Prote Sime Kondića

 

160

Vidovdanska

 

43.

 

007B042

 

Repovac

 

Društveni dom Jablanica u Novom Gradu

105

Davida Pajića

 

129

Milana Karanovića

 

151

S.Kulenovića

 

153

Stojana Ćelića

 

44.

007B043

Buljuk

Restoran A.D. "Kozaraprevoz" Novi Grad

101

Banjalučka

 

113

Izba

 

150

Radnička

 

162

Željeznička

 

 

 

45.

 

 

 

007B044

 

 

Centar 3

Dom kulture u Novom Gradu kod vatrogasnog doma

106

Dobrile Grubor

 

 

 

 

131

Miloša Obilića

 

139

Njegoševa

 

 

46.

 

 

007B045

 

 

Urije 2

 

 

 

Društveni dom  Urije u Novom Gradu

97

1. maja

 

100

9. maja

 

147

Plavuljev potok

 

154

Šuća

 

157

Urijanski put

 

47.

 

007B046

 

Centar 4

O.Š. “Sveti Sava” Novi Grad

133

Nadežde Petrović

 

146

Pionirska

 

48.

 

 

007B047

 

 

 

 

 

 Jablanica 2

 

 

 

 

 

Društveni dom Jablanica u Novom Gradu

125

Ml.Stojanovića

 

130

Milana Ličine

 

132

Mirka Vejnovića

 

138

Nikole Tesle

 

148

Podgrmečka

 

161

Zdravka Čelara

 

49.

007B048

Gornje Vodičevo

Kuća Kolundžija Milana

31

Gornje Vodičevo

 

50.

007B049

Gornji Agići

Osnovna škola

33

Gornji Agići

 

51.

007B050

Sokolište

Osnovna škola Radomirovac

80

Sokolište

 

52.

007B051

Hozići

Društveni dom

39

Hozići

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Član 2.

 

Odluka stupa na snagu danom donošenja.

 

                                                                                                                                                                                                                                   PREDSJEDNIK KOMISIJE

                                                                                  Mileva Bogić, dipl.pravnik

Raspored predstavljanja političkih subjekata u programu Radija Novi Grad tokom kampanje za loklane izbore u BiH koji će se održati 2. oktobra 2016.

 

 

NEPOSREDNA OBRAĆANJA     8:45,  trajanje 10 min

 

  1. petak, 2. septembra: Povratak otpisanih
  2. ponedeljak, 5.septembra: Socijalistička partija /SP/
  3. utorak, 6. septembra: Savez za bolju budućnost BIH /SBB/ Fahrudin Radončić
  4. srijeda, 7. septembra: Unija socijaldemokrata
  5. četvrtak, 8. septembra: Socijaldemokratska partija BIH /SDP/
  6. petak, 9. septembra: Liberalna stranka BiH
  7. ponedeljak, 12. septembra: Savez za promjene /SZP/
  8. utorak, 13 . septembra: Miroslav Brabenac
  9. srijeda, 14. septembra: Srpska dempokratska stranka /SDS/
  10. četvrtak, 15. septembra: Narodni demokratski pokret /NDP/
  11. petak,16. septembra: Milan Marinčić
  12. ponedeljak, 19. septembra: Ekološka partija RS
  13. utorak, 20. septembra: Ivan Radenić
  14. srijeda 21. septembra: Stranka demokratske aktivnosti /A-SDA/
  15. četvrtak, 22. septembra: Dijana Đukanović
  16. petak, 23. septembra: Savez nezavisnih socijaldemokrata /SNSD/
  17. ponedeljak, 26. septembra: Srpska radikalna stranka RS /SRS RS/
  18. utorak, 27. septembra: Stranka demokratske akcije /SDA/
  19. srijeda, 28. septembra: SRS-Srpska u sigurne ruke
  20. četvrtak, 29. septembra: Demokratski narodni savez /DNS/
  21. petak, 30. septembra: Partija demokratskog progresa /PDP/

 

 

 Debate-15:00

Debate  kandidata za načelnika opštine

 

  1. 7. septembra: Miroslav Drljača /SNSD/, Milanko Mihajlica /Savez za promjene/;
  2. 21. septembra: Miroslav Drljača /SNSD/ , Milanko Mihajlica /Savez za promjene/;

 

Debate kandidata za odbornike 

 

  1. 12. septembra: Stranka demokratske aktivnosti /A-SDA/, Unija socijaldemokrata  BiH /USD BiH/,  Ekološka partija Republike Srpske, Liberalna stranka BiH
  2.  13. septembra: Savez za bolju budućnost BiH- Fadrudin Radončić /SBB/, Narodni demokratski pokret /NDP/, Srpska radikalna  stranka Republike Srpske /SRS RS/, Povratak otpisanih
  3.  14. septembra: Socijalistička partija /SP/, Savez nezavisnih socijaldemokrata /SNSD/ , Socijaldemkratska partija  BiH /SDP/, SRS – SRPSKA U SIGURNE RUKE
  4. 15. septembra: Stranka demokratske akcije /SDA/, Srpska demokratska stranka  /SDS/, Partija demokratskog progresa  /PDP /, Dijana Đukanović
  5. 16 septembra: Demokratski narodni savez /DNS/, Miroslav Brabenac, Milan Marinčić, Ivan Radenić

 

 

 Plaćeno političko oglašavanje:

Ponedeljak: 5. septembar, 12. septembar , 19. septembar, 26. septembar

10:15-10:45:  Savez za bolju budućnost BiH Fadrudin Radončić /SBB/

10:45-11:15:  Liberalna stranka BiH

11:15-11:45:  Savez nezavisnih socijaldemokrata  /SNSD/

12:45- 13:15: Milan Marinčić

13:15-13:45:  SRS – SRPSKA U SIGURNE RUKE

 

Utorak:  6. septembar, 13. septembar, 20. septembar, 27. septembar

10:15- 10:45: Stranka  demokratske akcije  /SDA/

10:45- 11:15:  Ivan Radenić

12:45- 13:15: Socijaldemkratska partija  BiH /SDP BIH/

13:15-13:45:  Dijana Đukanović

 

Srijeda:  7. septembar, 14. septembar, 21. septembar, 28. septembar

10:15- 10:45:  Demokratski narodni savez /DNS/

10:45-11:15: Unija socijaldemokrata  BiH  /USD BiH/

12:45- 13:15: Socijalistička partija /SP/

13:15-13:45: Miroslav Brabenac

 

 

 Četvrtak:  8. septembar, 15. septembar, 22. septembar, 29. septembar

10:15- 10:45:  Srpska demokratska stranka  / SDS/

10:45- 11:15: Partija demokratskog progresa  / PDP/

12:45- 13:15: Ekološka partija Republike Srpske

13:15-13:45: Stranka demokratske aktivnosti  /A-SDA/

 

Petak:  9. septembra, 16. septembra, 23. septembra, 30. septembra

10:15- 10:45: Narodni demokratski pokret  /NDP/

10:45- 11:15: Savez za promjene  /SZP/

12:45- 13:15: Povratak otpisanih

13:15-13:45: Srpska radikalna  stranka Republike Srpske  /SRS RS/

 

 Obavještenja o predizbornim skupovima političkih subjekata emitovaćemo u redovnim terminima  oglasa i obavještenja  ;

O drugim aktivnostima tokom predizborne kampanje  informisaćemo u rubrici Izborna hronika od 12 :30 ;

 

 

Strana 1 od 2
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…